GINOP_Plusz_211_24_felhívás_módosítás.pdf
1.8 MB
Szeretnéd, ha vállalkozásod a legújabb technológiákkal léphetne előre? Szívesen fejlesztenél új, piacképes termékeket vagy szolgáltatásokat, de jól jönne hozzá támogatás? A GINOP Plusz-2.1.1-24 pályázat most lehetőséget kínál arra, hogy innovációs ötleteidhez akár 800 millió forint vissza nem térítendő forráshoz juthass.
Ez a pályázat olyan magyar cégeknek szól, amelyek szeretnék erősíteni versenyképességüket, nyitottak az újdonságokra, és szívesen vágnának bele technológiai fejlesztésekbe vagy új piacok elérésébe. Legyen szó egy korszerűsített gyártási folyamatról, egyedi szolgáltatásról vagy innovatív termékről, a felhívás valódi lehetőséget jelent a fejlődésre.
B2WIN segít:
A B2WIN szakértő csapata végigkíséri ügyfeleit az energetikai K+F pályázatok teljes folyamatán: az első ötletvalidálástól és pályázati előminősítéstől kezdve a pályázati dokumentáció elkészítésén, konzorciumépítésen és projektmenedzsmenten át egészen a sikeres megvalósításig és fenntartási időszakig. Segítünk az innovációs ötletek pályázati illeszkedésének értékelésében, a TRL-szint és szakmai újdonságtartalom igazolásában, valamint a pályázati anyag minden részletének összeállításában – beleértve a költségvetést, indikátorvállalásokat és a szükséges mellékleteket. Szükség esetén támogatjuk a megfelelő konzorciumi partnerek bevonását és a közös adminisztrációt, valamint teljes körű tanácsadást és pénzügyi optimalizálást biztosítunk a projekt teljes életciklusa alatt. Folyamatosan figyelemmel kísérjük a szakmai és pénzügyi vállalások teljesülését, segítjük a beszámolók, jelentések, kommunikációs és iparjogvédelmi kötelezettségek teljesítését, valamint a projekt eredményeinek piaci hasznosítását. Tapasztalatunkkal és naprakész pályázati tudásunkkal jelentősen növeljük a sikeres támogatás elnyerésének esélyét, miközben ügyfeleink számára időt, energiát és kockázatot takarítunk meg.
Miért éri meg pályázni?
Ez a pályázat vissza nem térítendő, jelentős összegű támogatást kínál a vállalkozások számára kutatás-fejlesztési és innovációs projektek megvalósításához. Magyarország kiemelt fókuszterületein valósíthatóak meg a projektek, jelentős piaci előnyhöz, technológiai fejlődéshez és új üzleti lehetőségekhez segítve a cégeket. A támogatás igénybevételéhez a B2WIN teljes körű projektmenedzsmenttel, szakmai és pályázatírói tapasztalattal áll partnerei rendelkezésére.
Főbb adatok, számok
Támogatás összege:
Minimum 300 millió Ft, maximum 800 millió Ft projektmérettől függően, vissza nem térítendő formában.
A teljes projektköltség akár 3,2 milliárd Ft is lehet. Szükséges önerő:
A támogatási intenzitás – azaz a támogatás maximális aránya – a tevékenységtől és cégmérettől függ: Ipari kutatás: max. 50% támogatás Kísérleti fejlesztés: max. 25% támogatás Mikro/kisvállalkozások számára további 20%, középvállalkozásoknak 10% támogatási többlet adható bizonyos feltételek teljesülése esetén! Konzorciumi tag esetén: minimum 100 millió Ft támogatás igényelhető. Ki pályázhat?
Jogi személyiségű vállalkozások, így mikro-, kis-, közép- és nagyvállalatok
(kivételek: mezőgazdasági, halászati, szénbányászati, pénzügyi szektor, költségvetési szervek) Konzorciumok: több vállalkozás közösen is pályázhat, de a konzorciumvezetőnek mindenképp vállalkozásnak kell lennie. Fontos: a pályázó(k)nak nem lehet köztartozása, és rendelkezni kell legalább két lezárt, teljes üzleti évvel. Milyen projekteket támogatnak?
Kísérleti fejlesztés (kötelező, a teljes projekt elszámolható költségének legalább 50%-a): Új termékek, eljárások, szolgáltatások fejlesztése Prototípus-készítés, tesztelés, validálás Új tudományos vagy technológiai ismeretek megszerzése Alap- vagy alkalmazott kutatás, ami közvetlenül a fejlesztési célhoz kapcsolódik Támogatott egyéb tevékenységek: Hardver-, szoftverbeszerzés, labor- és mérőeszközök Szellemi alkotások, iparjogvédelmi oltalom, tanácsadás, piacra viteli tevékenységek Projektmenedzsment, kötelező kommunikációs feladatok Szakmai képzés, kutatói bérköltség Elvárás: minimum 1 fő női kutató vagy segítő foglalkoztatása minimum 6 hónapig, teljes munkaidőben Benyújtási határidők, szakaszok
Érdemes minél korábban benyújtani a pályázatot, mert a források szakaszonként, beérkezési sorrendben kerülnek elbírálásra!
További előnyök, pozitívumok
Vissza nem térítendő támogatás: nem szükséges visszafizetni, ha a projekt a szerződésnek megfelelően teljesül. Infrastrukturális, eszközfejlesztési lehetőség: a kutatási-fejlesztési célokhoz kapcsolódóan labor, mérőeszköz, szoftver, prototípus finanszírozása is lehetséges. Nagyobb versenyképesség: a támogatott projektek révén a cég technológiai szintje ugrásszerűen növelhető. Új piacok, új termékek: a fejlesztés eredményeképp piacképes, exportképes termék vagy szolgáltatás jöhet létre. Személyi jellegű költségek támogatása: kutatók, mérnökök, fejlesztők bérének, járulékainak finanszírozása. Innovációs marketing: a sikeres pályázók jelentős PR-, reputációs előnyhöz is juthatnak. A sikeres pályázáshoz a következő vállalásokat kell teljesíteni:
1. Kötelező szakmai vállalások
Kísérleti fejlesztés aránya:
A projekt elszámolható összköltségének legalább 50%-át kísérleti fejlesztés tevékenységre kell fordítani (pl. prototípusfejlesztés, termék- vagy eljárásfejlesztés). Női kutató/segédszemélyzet:
Legalább 1 fő női kutató-fejlesztő vagy segítő alkalmazása, min. 6 hónapon keresztül, teljes munkaidőben. Projekt megvalósítási helyszíne:
A projektnek Magyarországon, konvergencia régióban (Közép-Magyarország kivételével) kell megvalósulnia. 2. Vállalható indikátorok
A támogatás lehívásához a vállalkozásoknak mérhető eredményeket (indikátorokat) kell teljesíteniük, például:
Új termék vagy szolgáltatás fejlesztése:
Legalább 1 piacképes termék, eljárás vagy szolgáltatás fejlesztésének igazolása. Iparjogvédelmi bejelentés:
Egyes projekttípusoknál kötelező lehet iparjogvédelmi (szabadalom, használatiminta-oltalom) bejelentést tenni, vagy legalább megkísérelni. Piacra vitel:
A projekt lezárását követő 2 éven belül kötelező vállalni a projekt eredményének piaci megjelenését (pl. értékesítési árbevétel, szerződés, megrendelés, licenc stb.). Foglalkoztatás:
Kutató, fejlesztő, mérnök vagy segédszemélyzet alkalmazása, akár új munkahely(ek) teremtésével is. 3. Egyéb fontos vállalások
Projekt fenntartása:
A támogatással megvalósított eredményt legalább a projekt fenntartási időszakának végéig fenn kell tartani (jellemzően 3 év). Kommunikációs kötelezettségek:
A projekthez kapcsolódóan kötelező nyilvánosság biztosítása: honlap, sajtóközlemény, tájékoztató tábla, logók alkalmazása. Szakmai és pénzügyi beszámolás:
Előre meghatározott mérföldkövek és jelentési kötelezettségek teljesítése. Közbeszerzési és beszerzési szabályok betartása a pályázati kiírás szerint. 4. Elvárt eredmények röviden
Új technológia, szolgáltatás vagy termék piaci bevezetése Innovációs képesség növelése a cégen belül Exportképesség, új piacok elérése Kutatói, mérnöki tudás erősítése, csapatbővítés Női kutatók foglalkoztatásának támogatása (esélyegyenlőség)